Zakład Korozji i Chemii
Zakład Korozji i Chemii obejmuje zakresem swojego działania wszystkie etapy budowania i użytkowania obiektów metalowych oraz betonowych w aspekcie zabezpieczenia antykorozyjnego (mostów, wiaduktów, wież elektroenergetycznych, konstrukcji stalowych i wyposażenia zakładów przemysłowych) od projektowania zabezpieczeń antykorozyjnych i technologii ich wykonania oraz nadzoru nad ich realizacją, przez przeglądy szczegółowe, ekspertyzy oraz oceny stanu technicznego zabezpieczeń antykorozyjnych. Laboratorium prowadzi badania składu chemicznego materiałów polimerowych i mineralnych.
W Zakładzie Korozji i Chemii prowadzone są badania materiałów antykorozyjnych, izolacyjnych i naprawczych obiektów inżynierskich, inżynieryjnych oraz stosowanych w innych obszarach działalności przemysłowych wykonanych ze stali, innych metali oraz betonu. Zakład Korozji i Chemii zajmuje się procesami korozyjnymi dotyczącymi wszystkich gałęzi przemysłu. Prowadzone są badania do celów certyfikacyjnych takich jak Krajowe Oceny Techniczne, Rekomendacje PSE i kolejowe, zgodnie z procedurą NORSOK oraz innymi.
Zakład Korozji i Chemii prowadzi badania polowe, w tym: badania stanu zabezpieczeń antykorozyjnych, przyczepności powłok, stanu przygotowania podłoża oraz pobierania próbek do dalszych badań laboratoryjnych. Zakład Korozji i Chemii dysponuje Inspektorami z uprawnieniami IBDiM, FROSIO i AMPP. Szczegółowy spis prowadzonych badań opisany jest zakładce zakresu działalność laboratoryjnej.
W Zakładzie Korozji i Chemii opracowywane są projekty przepisów technicznych i projektowych , w tym wytyczne rekomendowane przez Ministra Infrastruktury.
Zakład Korozji i Chemii organizuje kursy i szkolenia z zakresu zabezpieczeń antykorozyjnych oraz napraw obiektów mostowych.
Działalność Zakładu Korozji i Chemii obejmuje:
- Badania prowadzone przez akredytowane Laboratorium Korozji i Chemii AB 1424
- Opracowywanie ekspertyz technicznych oraz Opinii
- Szkolenia z zakresu zabezpieczeń antykorozyjnych stali i betonu
Szkolenia z korozji, przygotowania powierzchni przed nakładaniem powłok, nakładania powłok, szkolenia z norm w zakresie antykorozji, szkolenia inspektorskie
Od ponad 20 lat prowadzimy szkolenia w zakresie korozji i ochrony przeciwkorozyjnej.
Co roku organizujemy:
- 3-stopniowy kurs pt. „Projektowanie i nadzór nad wykonywaniem zabezpieczeń antykorozyjnych na konstrukcjach stalowych” – kurs każdego stopnia trwa 5 dni i kończy się egzaminem, a po uzyskaniu pozytywnej oceny otrzymaniem świadectwa. Po ukończeniu cyklu kursów, wydawany jest Certyfikat zbiorczy z 5-letnim terminem ważności
- 2-stopniowy kurs pt. „Projektowanie i nadzór nad wykonywaniem zabezpieczeń antykorozyjnych na konstrukcjach betonowych” – kurs każdego stopnia trwa 5 dni i kończy się egzaminem, a po uzyskaniu pozytywnej oceny otrzymaniem świadectwa. Po ukończeniu cyklu kursów, wydawany jest Certyfikat zbiorczy z 5-letnim terminem ważności
- kurs przedłużający ważność Certyfikatów uzyskanych po ukończeniu ww. szkoleń – kurs przedłuża ważność Certyfikatów o kolejne 5 lat.
Ponadto, organizujemy również seminaria i warsztaty tematyczne oraz prowadzimy szkolenia indywidualne dopasowane do potrzeb naszych klientów, czyli np. szkolenia z przygotowania powierzchni przed nałożeniem powłok lub szkolenia z prawidłowego doboru technologii i nakładania powłok, szkolenia praktyczne z obsługi przyrządów inspektorskich oraz szkolenia z norm np. z normy PN-EN ISO 12944 lub PN-EN ISO 8501 lub PN-EN ISO 8502.
W razie zainteresowania przeprowadzeniem indywidualnego szkolenia dla Państwa pracowników – prosimy o kontakt z p. Urszulą Paszek, nr tel.: 600 457 498 lub e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..