przyciski home przyciski prowzdzacy przyciski program przyciski war uczest przyciski zapisy  k pusty prawy

piotrPiotr Tomczuk - specjalista w dziedzinie oświetlenia środków i infrastruktury transportowej. Prowadzi prace badawcze w zakresie: oświetlenia ulicznego, oświetlenia przejść dla pieszych, oświetlenia pojazdów samochodowych, efektywności energetycznej rozwiązań oświetleniowych, oddziaływania oświetlenia i zanieczyszczenia światłem. Autor publikacji naukowych, opracowań, wykładów i szkoleń z zakresu techniki świetlnej w transporcie. Współautor metodyki przeprowadzenia pomiarów oświetleniowych na przejściach dla pieszych na potrzeby Audytu BRD przejść dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej na drogach zarządzanych przez ZDM w Warszawie (2016-2020). Współautor wytycznych rekomendowanych: WR-D-41-4 Wytyczne projektowania infrastruktury dla pieszych Część 4: Projektowanie oświetlenia przejść dla pieszych (2018). Współautor wytycznych w przygotowaniu: WR-D-72-1: Wytyczne projektowania urządzeń do oświetlenia dróg zamiejskich i ulic. Część 1: Wymagania podstawowe i szczegółowe (2022). WR-D-72-2 Wytyczne projektowania urządzeń do oświetlenia dróg zamiejskich i ulic. Część 2: Katalog typowych rozwiązań (2022).

marcin

Marcin Chrzanowicz - specjalista z zakresu laboratoryjnych i terenowych pomiarów oświetleniowych w tym luminancji nawierzchni drogowej. Wykładowca na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej prowadzący przedmioty: Samochodowa technika Świetlna oraz Modelowanie urządzeń samochodowej techniki świetlnej. Specjalista z zakresu modelowania układów optyczno-świetlnych. Autor licznych publikacji oraz ekspertyz technicznych z zakresu pomiarów luminancji dróg i ulic. Członek zespołu oraz współautor opracowań wytycznych prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych, prawidłowego oświetlenia dróg i ulic, a także wpływu reklam na percepcje widzenia kierowcy. Uczestnik projektów badawczych w zakresie szybkich pomiarów fotometrycznych lamp lotniskowych, pomiarów luminancji nośników reklamowych oraz pomiarów infrastruktury oświetleniowej miejskiej i zamiejskiej.