Nowy numer kwartalnika "Roads and Bridges - Drogi i Mosty"

12 lipca 2024 r.

Z przyjemnością informujemy, że najnowszy numer kwartalnika "Roads and Bridges - Drogi i Mosty" (Vol. 23 nr 2/2024) jest już dostępny na stronie www.rabdim.pl.

IV edycja konkursu GDDKiA na najlepszą pracę dyplomową

11 lipca 2024 r.

Już po raz szósty Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił konkurs „Innowacje w drogownictwie”.
Konkurs jest adresowany do studentów i absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, stacjonarnych lub niestacjonarnych, których prace dyplomowe (magisterskie, inżynierskie, licencjackie) zostały obronione w okresie od 16 września 2023 r. do 20 września 2024 r.

Udział IBDiM w POLSKIM FORUM TRANSPORTU, LOGISTYKI I SPEDYCJI 2024

02 lipca 2024 r.

W dniach 28-29 czerwca, na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, odbyło się POLSKIE FORUM TRANSPORTU, LOGISTYKI I SPEDYCJI 2024. Tematem przewodnim Forum był zrównoważony rozwój transportu, logistyki i spedycji w Polsce w kontekście współczesnych wyzwań regionalnych i globalnych w wymiarze gospodarczym, społecznym i politycznym.

Udział IBDiM w konferencji IABMAS 2024

01 lipca 2024 r.

W dniach 24-28 czerwca 2024 r. w Kopenhadze, odbyła się konferencja IABMAS 2024 Bridge Maintenance, Safety, Management, Digitalization and Sustainability.

Journal Impact Factor 2024 dla kwartalnika „Roads and Bridges - Drogi i Mosty”

21 czerwca 2024 r.

Z satysfakcją informujemy, że wydawane przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów czasopismo Roads and Bridges - Drogi i Mosty ponownie znalazło się w rankingu.

Udział Dyrektora Instytutu w spotkaniu dot. rynku budowlanego w Polsce

19 czerwca 2024 r.

17 czerwca 2024 r. w Józefowie odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz firm realizujących inwestycje drogowe i organizacji branżowych zrzeszających przedsiębiorstwa budowlane. W spotkaniu uczestniczył wiceminister infrastruktury Przemysław Koperski.

Repozytorium Otwartych Publikacji Naukowych OPEN

18 czerwca 2024 r.

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego uruchomiło nową wersję ogólnopolskiego repozytorium publikacji naukowych funkcjonującego dotychczas pod nazwą „Repozytorium Centrum Otwartej Nauki (CeON)”.

Odnowiony serwis, działający w ramach Platformy Otwartej Nauki , zmienił nazwę na „Repozytorium Otwartych Publikacji Naukowych OPEN”.

Konferencja "Systemy ITS w bezpieczeństwie ruchu drogowego"

18 czerwca 2024 r.

13 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyła się konferencja "Systemy ITS w bezpieczeństwie ruchu drogowego". Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Inteligentnych Systemów Transportowych ITS POLSKA i Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Nowa strona internetowa "Roads and Bridges - Drogi i Mosty"

14 czerwca 2024 r.

Miło nam poinformować, że czasopismo naukowe "Roads and Bridges - Drogi i Mosty" ma teraz nową stronę internetową, dostępną pod tym samym adresem, co poprzednia. Znajdziecie na niej Państwo artykuły oraz wszelkie informacje o czasopiśmie. Zmianie uległ również system redakcyjny, który jest teraz nowoczesnym, przejrzystym i intuicyjnym w obsłudze narzędziem, co – mamy nadzieję – ułatwi Państwu proces publikacji.

Udział IBDiM w posiedzeniu plenarnym Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

06 czerwca 2024 r.

Dyrektor Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, dr hab. inż. Janusz Bohatkiewicz oraz zastępca dyrektora IBDiM, Aleksandra Skorupska, uczestniczyli w II posiedzeniu plenarnym Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Spotkanie miało miejsce 5 czerwca br. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury. Głównym tematem obrad były propozycje zmian dotyczących poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Realizacja monitoringu wiaduktu według projektu IBDiM

27 maja 2024 r.

Eksperci z Laboratorium Badań Konstrukcji Mostowych i Zakładu Mostów Instytutu Badawczego Dróg i Mostów zaprojektowali na zlecenie GDDKiA nowatorski system monitoringu. Ponadto pełnili nadzór inwestorski i naukowy w trakcie wdrożenia projektu.

Prezentacja Projektu RID II
"
Diagnostyka sprężonych oraz cięgnowych drogowych obiektów inżynierskich,
z uwzględnieniem doboru systemów monitoringu" (akronim DiagSC)
na Naradzie Wydziałów Mostów GDDKiA

24 maja 2024 r.

15 maja 2024 r., na zaproszenie GDDKiA podczas Narady Wydziałów Mostów w Pokrzywnej, przedstawiciele IBDiM zaprezentowali realizację Projektu RID II „Diagnostyka sprężonych oraz cięgnowych drogowych obiektów inżynierskich, z uwzględnieniem doboru systemów monitoringu” (akronim DiagSC).