Zastępca Dyrektora

mgr Małgorzata Kuźma
tel. (22) 814 50 25

Magister prawa Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Filia w Rzeszowie.

Pracę zawodową rozpoczęła w Urzędzie Rejonowym w Rzeszowie. Następnie w latach 1994-2004 pracowała jako inspektor/kierownik Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w Warszawie Oddział w Rzeszowie

W roku 2004 rozpoczęła pracę w Ministerstwie Infrastruktury na stanowisku z-cy dyrektora Departamentu Kontroli, a przez kolejne 10 lat kierowała tym Departamentem, jako dyrektor. Wówczas obszarem jej działania było w szczególności realizowanie kontroli i analizowanie jej wyników, w tym związanych z realizacją projektów współfinansowanych z funduszy unijnych oraz koordynacja działań nadzorczych nad instytutami badawczymi, w tym Instytutem Badawczym Dróg i Mostów. Członek komitetów audytu w kilku działach administracji publicznej.

Od 2015 r. do 2024 r., na stanowisku dyrektora generalnego Ministerstwa Infrastruktury, zapewniała funkcjonowanie, warunki działania i organizację pracy w Ministerstwie oraz realizowała politykę personalną. Nadzorowała sprawy dotyczące środków finansowych budżetu państwa dysponenta trzeciego stopnia, informatyzacji urzędu, zarządzania kryzysowego, spraw obronnych i ochrony informacji niejawnych, a także audytu i kontroli w działach administracji rządowej kierowanych przez Ministra Infrastruktury.