Konferencja IBDiM na Targach Autostrada-Polska PDF Drukuj

11 maja 2018
XXIV edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA dobiegła końca.
IBDiM tradycyjnie wzbogacił program targów przygotowując konferencję naukową. W tym roku zajęliśmy się Nowoczesną diagnostyką i naprawami nawierzchni drogowych. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk objął wydarzenie patronatem honorowym, a uroczystego otwarcia dokonali: Marek Chodkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury wraz z dyrektorem Instytutu prof. Leszkiem Rafalskim.

Gości przywitał także przewodniczący Rady Programowej prof. ndzw. Adam Zofka.

Zaproponowana tematyka wzbudziła duże zainteresowanie wśród przedstawicieli firm, administracji drogowej oraz studentów. Frekwencja dopisała, a uczestnicy z zaangażowaniem brali udział w dyskusji.

W pierwszym dniu odbyły się dwie sesje: Ocena właściwości powierzchniowych oraz Materiały do napraw nawierzchni drogowych.
Kolejny dzień obrad rozpoczęła sesja Nośność nawierzchni drogowych i lotniskowych. Następnie rozmawiano o nowoczesnych metodach napraw i nieniszczących metodach diagnostycznych.

Portal Via Expert – patron medialny konferencji zamieścił wywiad z prof. Leszkiem Rafalskim, na temat przygotowania konferencji i najważniejszych zagadnień, które były na niej poruszane.

Wywiad przeprowadziła red. Anna Rogalińska.

Zapraszamy do jego wysłuchania.

Jednym z elementów konferencji była sesja plakatowa. Wyeksponowano na niej najlepsze referaty, które nie były wygłaszane oraz prace studentów nadesłane na konkurs.

Laureatami konkursu dla studentów zostali:

Anna Winckiewicz z Politechniki Gdańskiej
ZASTOSOWANIE TERMOWIZJI DO DIAGNOSTYKI NAWIERZCHNI DROGOWYCH

Michał Sajewicz z Politechniki  Białostockiej
MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA BETONU ASFALTOWEGO DO PODTORZY DRÓG KOLEJOWYCH

Wystrój stoiska IBDiM był tematycznie związany z konferencją. Ilustrował nieniszczące metody diagnostyczne.