Wizyta studentów z Politechniki Warszawskiej PDF Drukuj

5 stycznia 2018

W czwartek, 4 stycznia br., Instytut odwiedzili studenci z Politechniki Warszawskiej i zapoznali się z najnowszymi metodami diagnostyki dróg.

Zwiedzanie rozpoczęło się  od Zakładu Diagnostyki Nawierzchni. O pracy zakładu opowiedział mgr inż. Tomasz Mechowski oraz przedstawił liczne urządzenia badawcze. Następnie Laboratorium Zakładu Technologii Nawierzchni zaprezentowali: dr inż. Wojciech Bańkowski, Krzysztof Mirski, mgr inż. Maciej Maliszewski oraz mgr inż. Rafał Lusa.
mgr inż. Leszek Kornalewski z Zakładu Systemów Zarządzania i Telematyki, zapoznał studentów z pilotażowym rozwiązaniem wskazującym kierowcom właściwy tor jazdy na skrzyżowaniu, opracowanym w ramach projektu SPIK - Inteligentne Skrzyżowanie Przyjazne Kierowcom. Projekty  ISKIP i AIBDIM zaprezentował Jacek Trzeszkowski z Zakładu Systemów Zarządzania i Telematyki.

Zdjęcia: Edyta Dzedzej, Krzysztof Włodarczyk