Dni Otwarte w IBDiM zakończone PDF Drukuj

9 maja 2014
Dni Otwarte, promujące 10. lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, które odbyły się w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów w dniach 7-8 maja 2014 r., przyciągnęły media i studentów.
Zainteresowani Inteligentnym Systemem Kompleksowej Identyfikacji Pojazdów - ISKIP  obejrzeli prezentacje pokazujące jego pracę  oraz elementy stanowiące serce całego układu.

Realizacja projektu  ISKIP  była współfinansowana przez Unię Europejską. System został z sukcesem wdrożony w wielu miejscach w Polsce i za granicą.

O swoim wynalazku mówili: kierownik Zakładu Systemów Zarządzania i Telematyki, Sławomir Dzienis, a także Michał Karkowski i Jacek Trzeszkowski. Zebrani zadawali wiele pytań, ale najbardziej interesowały ich koszty instalacji systemu i wymierne korzyści dla gospodarki, płynące z jego zastosowania.

Dekada od wstąpienia Polski do UE stała się również okazją do podsumowania zmian, jakie zaszły w tym czasie w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów. Prof. Leszek Rafalski, dyrektor Instytutu i Monika Kowalska-Sudyka, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej udzielili wywiadu portalowi ViaExpert. Zgodnie stwierdzili, że ostatnie dziesięciolecie to znaczny wzrost znaczenia IBDiM na arenie międzynarodowej, dzięki udziałowi w wielu projektach europejskich.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu udzielonego redaktor Annie Rogalińskiej.

Poniżej reportaż z Dni Otwartych, w czasie których zaprezentowano ISKIP,   wyemitowany w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim.

Zdjęcia - Edyta Kaniuk i Krzysztof Włodarczyk

Wicepremier, Minister Infrastruktury i Rozwoju, Elżbieta Bieńkowska przesłała do IBDiM podziękowanie za aktywny udział w obchodach 10. lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.