Bariery ochronne drogowe i mostowe - wymagania, zasady stosowania i badania PDF Drukuj

29 grudnia 2021

Praca zbiorowa pod redakcją mgr. inż. Tomasza Kuli.

Zespół autorów: mgr inż. Tadeusz Dzienis, mgr inż. Michał Karkowski, mgr inż. Monika Kowalska-Sudyka, mgr Dawid Kucharski, mgr inż. Ewa Wicher.

Bezpieczeństwo ruchu drogowego w znacznym stopniu zależy od wyposażenia drogi. Bariery drogowe i mostowe są istotnym elementem wyposażenia dróg decydującym o bezpieczeństwie użytkowników drogi.

Przedmiotem monografii są zagadnienia związane z barierami ochronnymi drogowymi i mostowymi, a w szczególności wymagania dotyczące barier drogowych i mostowych, sposoby ich badania oraz kryteria oceny. Zebrane zagadnienia zaprezentowano w rozdziałach:

1. Historia barier.

2. Przyjęta terminologia zastosowanych w monografii pojęć i określeń.

3. Zasady stosowania barier drogowych oraz wyboru ich poziomu powstrzymywania.

4. Badania barier drogowych i mostowych.

Monografia przeznaczona jest dla osób zajmujących się projektowaniem, stosowaniem i eksploatacją drogowych i mostowych barier ochronnych oraz studentów wyższych uczelni na kierunkach mechanicznych i budownictwa.

Pozycja jest do nabycia w Dziale Wydawnictw IBDiM.

Cena wynosi 63 zł (60 zł + 5 % VAT).