IBDM

03-302 Warszawa
ul. Instytutowa 1
tel. +48 22 390 01 07
fax +48 22 814 50 28

select language:

Ściany szczelinowe i barety - konstrukcje i zastosowania PDF Print

There are no translations available.

12 lipca 2021

Miło nam poinformować, że nakładem wydawnictwa IBDiM ukazała się monografia "Ściany szczelinowe i barety - konstrukcje i zastosowania". Autorami publikacji są: mgr inż. Krzysztof Grzegorzewicz, dr inż. Bolesław Kłosiński, mgr inż. Piotr Rychlewski, inż. Łukasz Górecki.

W monografii przedstawiono historię zastosowania ścian szczelinowych na świecie i w Polsce, informacje o konstrukcjach ze ścian, technologii ich wykonywania, cieczach stabilizujących (bentonitowych, polimerowych i twardniejących), głębieniu i formowaniu, konstruowaniu zbrojenia i elementów ścian. Barety omówiono jako fundamenty i posadowienia słupów pomocniczych podpierających stropy. Obszerną część pracy stanowią praktyczne przykłady wykorzystania ścian i baret, m.in. w niecodziennych obiektach jak dworzec Nowa Łódź Fabryczna, rekordowy wieżowiec Varso czy inne wieżowce oraz posadowienia mostów i estakad. W pracy pokazano także przykłady problemów wykonawczych i nieracjonalnych rozwiązań, uzupełniając je wskazówkami z doświadczeń, poradami praktycznymi i komentarzami.

Monografia, w połączeniu ze zaktualizowanymi wytycznymi "Warunki techniczne wykonywania i odbioru ścian szczelinowych i baret", stanowi kompendium praktycznej wiedzy z tej specyficznej dziedziny fundamentowania. Zdaniem autorów publikacja będzie przydatna dla inwestorów i projektantów obiektów oraz wykonawców i nadzoru.

Szczegółowy opis publikacji.

Pozycja jest do nabycia w Dziale Wydawnictw IBDiM.
Cena wynosi 84 zł (80 zł + 5 % VAT).
Polecamy i zapraszamy do wysyłania zamówień.