IBDM

03-302 Warszawa
ul. Instytutowa 1
tel. +48 22 390 01 07
fax +48 22 814 50 28

select language:

Forum Wizja Rozwoju PDF Print

There are no translations available.

01 września 2020

W dniach 24-25 sierpnia 2020 r. w Gdyni odbyła się trzecia edycja Forum Wizja Rozwoju.

Jest to największe wydarzenie gospodarcze na Pomorzu, koncentrujące się na szerokim spektrum zagadnień kluczowych z punktu widzenia rozwoju gospodarki tj. gospodarka morska, energetyka wiatrowa, inwestycje, technologie innowacyjne, gospodarka narodowa, ekonomia i rynek pracy, zdrowie, polityka senioralna oraz edukacja.

Prof. Leszek Rafalski uczestniczył w debacie pt. "Znaczenie obwodnic miast dla mieszkańców i lokalnego biznesu".

W swoim wystąpieniu prof. L. Rafalski przedstawił zagadnienie kształtowania obwodnic w ujęciu historycznym po II wojnie światowej w Polsce oraz omówił założenia Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020 - 2030 w kontekście poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zwrócił uwagę, że jest to pierwszy rządowy program budowy obwodnic. W jego ramach przewidziano realizację obwodnic o łącznej długości ok. 820 km. Środki przeznaczone na ten cel wynoszą ok. 28 mld zł.

Debatę prowadził Jacek Liziniewicz. Wzięli w niej udział także Mikołaj Bogdanowicz, Wojewoda Kujawsko-Pomorski; Krzysztof Drynda, wiceprezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” Sp. z o.o.; prof. Kazimierz Jamroz z Politechniki Gdańskiej oraz Tomasz Limon, prezes zarządu Pracodawców Pomorza.

Przebieg całej debaty można obejrzeć tutaj.

Więcej informacji o Forum: https://wizjarozwoju.pl/