Zastępca Dyrektora ds. Organizacyjno - Finansowych

mgr inż. Wiesław Liszewski
tel. (22) 814 50 25

Urodzony 22 września 1971 roku w Myszkowie.

Ukończył Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska w Katedrze Organizacji i Zrządzania Procesami Budowlanymi, gdzie uzyskał w 1996 roku tytułu inżyniera. Studia magisterskie ukończył w 2003 roku i od tego roku nieprzerwanie związał się z Wydziałem Budownictwa Politechniki Częstochowskiej.

Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń na obiektach kubaturowych, drogowych oraz mostowych.
Dodatkowo posiada uprawnienia Konserwatora Zabytków do prowadzenia, kierowania i nadzorowania robót budowlanych na zabytkach nieruchomych, posiada tytuł rzeczoznawcy kosztorysowego Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych. Jest autorem licznych projektów budowlanych, ekspertyz technicznych w tym dotyczących katastrof budowlanych i kosztorysowych, oraz publikacji naukowych.